Неназвана країна Європи замовила ізраїльські бойові модулі для БМП ASCOD

Неназвана країна Європи замовила ізраїльські бойові модулі для БМП ASCOD
Share
БМП ASCOD з бойовим модулем UT30 MK2. Джерело: Elbit Systems

Новітні бойові машини піхоти ASCOD отримають ізраїльські бойові модулі UT30 MK2, які замовила неназвана країна Європи.

У компанії Elbit Systems розповіли, що виграли контракт вартістю приблизно 100 мільйонів доларів на постачання безпілотних турелей.

Безпілотні бойові модулі поставлять на європейські підприємства General Dynamics European Land Systems (GDELS).


Згідно з контрактом, який має бути виконаний до кінця 2027 року, компанія поставить UT30 MK2, оснащену прицілами навідника та командира, а також протитанковими керованими ракетами та захистом рівня 4.

БМП ASCOD з бойовим модулем UT30 MK2. Джерело: Elbit Systems

Безпілотна турель UT30 MK2 значно підвищує вогневу міць бронетранспортерів та забезпечує безпеку для екіпажу.

Маючи дуже низький профіль, UT30MK2 інтегрує широкий спектр систем озброєння, включаючи 30-мм гармату, 7,62-мм кулемет та ПТКР.

Він також включає комплекс активного захисту Iron Fist та інші системи захисту.

Загалом універсальна платформа ASCOD (Austrian Spanish Cooperative Development) може бути оснащена різними системами озброєння: бойовими модулями з автоматичними гарматами 30/40 мм типу МК 44 Bushmaster, баштами з гарматами калібрів 105 мм або 120 мм та протитанковими керованими ракетними комплексами.

Платформа має балістичний та протимінний захист, що забезпечує рівень захисту відповідно до STANAG 4569 – рівень 4 для балістичного захисту (від бронебійних куль калібру 14,5 мм) та рівень 4a/4b для протимінного захисту (підрив 10 кг вибухівки).

У 2024 році GDELS виступила із пропозицією до уряду Іспанії виготовити до 50 БМП ASCOD протягом року для України.

Також у 2023 році GDELS, холдингова компанія Czechoslovak Group та «Українська бронетехніка» розглядали можливість її ліцензійного виробництва на території країни.

Утім, в Україні на іспанську бойову машину чекає серйозна конкуренція, адже на роль майбутньої БМП для Збройних сил також розглядають шведські CV90, що вже активно воюють на полі бою, а також німецькі перспективні KF41 Lynx, завод для яких Rheinmetall розбудовує в Україні.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *