Гвардійці зробили переливання крові бійцеві просто під час бою

Гвардійці зробили переливання крові бійцеві просто під час бою
Share

Воїни 14-ї бригади «Червона Калина» врятували життя тяжкопораненого побратима, зробивши переливання крові просто на передовій під ворожим вогнем.

Кадри операції оприлюднила пресслужба 14-ї бригади оперативного призначення НГУ.

Під час бою на Покровському напрямку російські військові завдали тяжкого поранення українському воїну. Час ішов на хвилини — боєць стрімко втрачав кров, а евакуація була неможливою через щільний вогонь ворога.


«Єдиним шансом врятувати життя було термінове переливання. Але в польових умовах, без хірурга поруч, без плазми й стандартного медичного забезпечення — це здавалося майже неможливим. Майже. Рішення знайшли блискавично: резервну кров доставили… дроном. З тилу, де була мобільна медична точка, медики підготували контейнер із кров’ю, надійно закріпили його, і дроном відправили просто на лінію вогню», — розповідають у бригаді.

Дрон-бомбардувальник успішно скинув пакунок із кров’ю просто до укриття, де перебували побратими пораненого. Під керівництвом хірурга по відеозв’язку бійці роти розвідки зробили переливання.

У бригаді розповіли, що пораненого бійця вдалося стабілізувати та пізніше евакуювати з позицій до госпіталю. Сьогодні його стан стабільний.

З насиченням фронту ударними безпілотниками передові позиції військових на найбільш активних напрямках стали фактично відрізаними від тилу, а ротації, доставка вантажів та евакуація поранених — вкрай ризикованими. Тому історії з неможливістю евакуації та втратами поранених через відсутність медичної допомоги стали частішими.

Тимчасом дрони виявилися важливим засобом логістичного сполучення для транспортування вантажів під прицілом ворожої артилерії та дронів, де піші підрозділи та бронетехніка не справляються. І доставка крові для переливання на місцях стала однією з місій БпЛА.

На початку лютого воїни «Азова» схожим чином врятували свого бійця, доставивши йому кров просто у траншею за допомогою дронів.

«Боєць зазнав надважкого уламкового поранення в шию. Велика крововтрата, ускладнена евакуація, мінімальні шанси вижити – через такі умови медики пішли на радикальне рішення», – розповідають в «Азові».

Безпілотники доправили усе необхідне: системи для переливання, внутрішньокістковий пристрій, засоби для зігріву, кальцій, знеболювальні препарати, антибіотики.

Проведення операції просто у траншеях стало ключовим фактором виживання бійця, оскільки від моменту поранення до евакуації він перебував у тяжкому стані на позиції близько 10 годин.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *